Používaním stránok AZkrasa.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

 MOŽNOSTI DOPRAVY

 

Možnosti dopravy

 

 

POHODLNÉ PLATBY

 

GoPay

 

Platobne karty

 

 

SLEDUJTE NÁS NA

 

Facebook

Instagram

 

 

SPOKOJNOSŤ ZÁKAZNÍKOV

 

Heureka

NAJPREDÁVANEJŠÍ


BLOG
Čo s rozštiepenými končekmi vlasov...

Ak máte rozštiepené končeky vlasov, žiaden "zázrak" Vám ich späť nescelí! Pomôže im strihanie, ktoré prispieva k ich zdravému vzhľadu. Na to, aby Vaše končeky vlasov vydržali čo najdlhšie nepoškodené, je potrebné sa o ne primerane starať používaním vhodnej vlasovej kozmetiky, a čo najmenej ich vystavovať chemickému ošetreniu (napr. trvalá, farbenie, melír...), fyzickému zaťažovaniu (česanie mokrých vlasov, kulmovanie, žehlenie, fénovanie...), pôsobeniu škodlivých vonkajších vplyvov (slnečné žiarenie, morská voda – vysušuje)...

Ako prevenciu proti rýchlo sa štiepajúcim končekom odporúčame KALLOS COSMETICS LAB 35 SERUM 50 ml – regeneračné sérum proti suchým a poškodeným končekom vlasov. Sérum obsahuje veľa dôležitých a účinných regeneračných zložiek s novou formulou KERATRIX, ktorá vytvorí okolo vlasov ochranný film, tak ich chráni a uzatvára. Rýchlo sa vstrebáva do vlasových koncov a pôsobí ako prevencia pred rýchlo sa štiepacími končekmi vlasov. Nezanecháva pocit mastnoty! Môžete aplikovať 2-3 dávky na prsty a jemne vtrieť do suchých alebo vlhkých končekov vlasov. Potom si ich už upravte do želaného výsledku.

Postupne budeme predstavovať vlasovú kozmetiku, ktorá zmierni dôsledky poškodených vlasov po rôznych spomínaných zaťažovaniach, alebo ako prevenciu pred poškodením, či uľahčí formovanie účesov.

Náš internetový obchod za zaoberá nielen vlasovou kozmetikou, ale aj kozmetickými prípravkami na pleť. Našu ponuku neustále rozširujeme, preto sledujte novinky produktov a články, ktorých sa dozviete viac.

Okrem kozmetických prípravkov sa budeme snažiť pridávať do článkov nejaký domáci recept na ošetrenie rôznych typov vlasov a pleti. Nabudúce si predstavíme kozmetickú radu na ošetrenie pleti, ktorá v tomto jesennom období potrebuje oživiť a získať hydratáciu stratenú po horúcom lete.

2015-10-21

 

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

"Domáci olivový zábal na vlasy"

V predošlom článku sme písali o tom, že vlasy po horúcom lete stratili hydratáciu a väčšina z nás ich má presušené, čo spôsobilo napr. nepriaznivé slnečné žiarenie, morská voda alebo časté chemické a fyzické úpravy vlasov. Najlepšia rýchla pomoc pre suché vlasy je urobiť si domáci zábal. Je ich viac,  my sme dnes pre Vás vybrali domácu kúru s olivovým olejom lisovaným za studena, kde pri jeho získaní je použité iba mechanické spracovanie. Uchováva si významné množstvo provitamínu A, vitamínov B, E, D, fosfor, draslík, železo, vápnik a mastné kyseliny. Používa sa nielen v kuchyni, ale aj vo farmaceutickom a kozmetickom priemysle.

Na zábal budeme potrebovať 3 polievkové lyžice extra panenského olivového oleja jemne zohriatého, k nemu primiešame 1 žĺtok a vmasírujeme do vlasov. Potom vlasy zabalíme do potravinovej fólie (alebo mikroténového vrecka, kozmetickej čiapky...). Aby sa účinok zintenzívnil, je dobré počas celej doby pôsobenia uchovať zábal v teple a vlasy zabaliť ešte uterákom. Zábal je dobré nechať pôsobiť aspoň pol hodinu, prípadne aj celú noc. Potom vlasy umyjeme šetrným šampónom a na konce použijeme kondicionér, aby sa nám vlasy dobre rozčesali a nelámali. Po tejto kúre by mali byť vlasy hodvábne, vláčne s ochranou pred štiepením.

Ak nemáte dostatok času na aplikovanie domácej olivovej kúry, odporúčame Vám použiť "Masku na vlasy SILK" od KALLOS COSMETICS", ktorá obsahuje výťažok z olivového oleja a hodvábne proteíny, ktoré vlasy regenerujú, navrátia im vitalitu a pružnosť. Masku naneste na mokré umyté vlasy, nechajte pôsobiť 5 minút a dôkladne opláchnite. U nás v internetovom obchode nájdete okrem tejto masky aj "Šampón SILK", ktorý tiež obsahuje výťažok z olivového oleja, je vhodný na suché a zničené vlasy, dodá im lesk, pružnosť a jemne ich čistí.

2015-10-30


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Dátum výroby a spotreby kozmetických výrobkov

Dátum výroby kozmetických produktov sa väčšinou označuje napr. PD 4.1.2015. Toto označenie pochádza z anglickej skratky PD - produced date = dátum výroby.

Výrobca nie je povinný uvádzať dátum minimálnej trvanlivosti, pokiaľ na výrobku označí spotrebu grafickou značkou otvoreného téglika s označením napr. 6M, 12M, 24M, 36M.

Znamená to, že výrobok môže spotrebiteľ používať 6, 12, 24 alebo 36 mesiacov od otvorenia. Otvorený téglik je zvyčajne vyznačený na obale produktu, kde sa nachádza popis, použitie, objem, zloženie... výrobku.

Príklad: Ak si zákazník 1.11.2015 kúpi a otvorí výrobok s označením PD 30.12.2014 a na obale výrobku je vyznačený otvorený téglik s označením 12M, môže ho zákazník spotrebovať do 12 mesiacov od jeho otvorenia, čiže do 1.11.2016.

V našom e-shope s vyššie uvedeným označením dátumu výroby a spotreby nájdete napr. výrobky zn. KALLOS COSMETICS.

Niektorí výrobcovia označia kozmetické výrobky dátumom výroby aj dátumom spotreby. Vtedy výrobok môžete bez poškodenia zdravia používať do dátumu uvedeného na obale bez ohľadu na to, kedy ste výrobok otvorili.


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Pleťová maska s ichtyolom

Ichtyol (ichtamol) je prírodná látka používaná viac ako 110 rokov vo farmácii, medicíne a kozmetike a doposiaľ nestratila nič zo svojej účinnosti a opodstatnenosti. Ichtyol sa používa v ľudovom liečiteľstve vyše 7 storočí na veterinárne aj humánne účely. Už v stredoveku bol zaznamenaný výrazný liečivý efekt látky nazývanej „smradľavý“ olej.

Gélová maska na pleť od Lady STELLA s ichtyolom má ukľudňujúci účinok. Ichtyol ako prírodná látka poskytuje účinnú liečbu kožných škvŕn, pupienkov, seboroickej pleti (seborea), pleti s akné a ružienky (rosacea), sťahuje póry, urýchľuje hojenie a upokojuje pokožku. Zabráňuje produkcii kožného mazu a bráni vzniku čiernych bodiek. Naneste na očistenú pokožku, nechajte pôsobiť 15 minút a dôkladne ju zotrite kozmetickým tampónom. Maska je vhodná aj pod kozmetický ultrazvuk. Odporúča sa používať na profesionálne účely v kozmetických salónoch.

2016-01-25


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV